ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

10 stycznia 2015 r.

Years & Years zwycięzcą Sound of 2015

Zwycięzcą tegorocznej edycji BBC Sound Of – plebiscytu wyłaniającego najbardziej obiecujący talent rozpoczynającego się roku – zostało londyńskie trio Years & Years.

Years & Years zwycięzcą Sound of 2015

Zwycięzcą tegorocznej edycji plebiscytu BBC Sound Of wyłaniającego najbardziej obiecujący talent rozpoczynającego się roku zostało londyńskie trio Years & Years. Zespół powstał w 2010 roku i tworzą go: Olly Aleksander (wokal i klawisze), Mikey Goldsworthy (bas) oraz Emre Turkmen (syntezatory). Na swoim koncie mają już cztery EP-ki. Ostatnia z nich pt. Desire (Remixes) ukazała się w listopadzie 2014 roku, znalazł się na niej popularny również w Polsce tytułowy utwór Desire.






To trio tworzy muzykę taneczną, pokazując całe uczucie, które wkładają w to co robią. Ich electro-popowe piosenki staną się hymnami tegorocznych letnich festiwali – powiedziała Alison Howe z BBC Music TV zasiadająca w jury.



W plebiscycie, Years & Years pokonało 14 innych artystów nominowanych do Sound of 2015. Finałową piątkę konkursu stanowią: na miejscu drugim gitarzysta James Bay, trzecim raper Stromzy, dalej producent i raper Raury, i na miejscu piątym raper i wokalista Georhe The Poet.

BBC Sound of to coroczny plebiscyt BBC organizowany aby wyłonić najbardziej obiecujący talent muzyczny na nadchodzący rok. Artyści wybierani są przez krytyków muzycznych, DJ-ów oraz dziennikarzy BBC. Pierwszy plebiscyt odbył się w roku 2003. Wśród artystów, którzy wygrali poprzednie edycje znajdują się m.in.: Adele, Sam Smith, Jessie J, 50 Cent, Michael Kiwanuka, ale przy tej okazji też zauważono takich twórców jak m.in.: AlunaGeorge, Frank Ocean, Bloc Party oraz Franc Ferdinand.

Żródło: http://www.bbc.co.uk

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022