ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

22 stycznia 2016 r.

Jack Garratt zwycięzcą BBC Music Sound of 2016

BBC ogłosiła laureata plebiscytu BBC Music Sound of 2016. Został nim wokalista i producent – Jack Garratt. Artysta wyprzedził 14 innych nominowanych, którzy zostali wyłonieni na podstawie ankiety przeprowadzanej wśród 140 specjalistów z branży muzycznej.

Jack Garratt zwycięzcą BBC Music Sound of 2016

BBC ogłosiła laureata plebiscytu BBC Music Sound of 2016, został nim wokalista i producent – Jack Garratt. Artysta wyprzedził 14 innych nominowanych, którzy zostali wyłonieni na podstawie ankiety przeprowadzanej wśród 140 specjalistów z branży muzycznej: krytyków, blogerów i didżejów.

Zwycięstwo z plebiscycie BBC Music Sound of 2016 to był dla mnie niezły szok na zakończenie jednego z najbardziej wymagających emocjonalnie i fizycznie roku w moim życiu – powiedział Jack Garratt. – Jestem ogromnie wdzięczny BBC za nieustające wsparcie i dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. Pozostali artyści na liście nominowanych są niewiarygodnie utalentowani i mam nadzieję, że ten rok będzie wspaniały dla nas wszystkich.

Huw Stephens, didżej pracujący w stacji Radio 1, dodał: – Jack Garratt to niesamowicie fascynujący artysta. W jego muzyce widać wpływy i zrozumienie wielu różnych gatunków, od bluesa do muzyki elektronicznej. Dzięki swoim piosenkom i występom na żywo stał się fenomenem zarówno na koncertach jak i w studiu. Nadchodzący rok będzie dla niego przełomowy , jego muzyka rozbrzmiewa na całym świecie i ukaże się jego debiutancki krążek. Zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo w Sound of 2016!

Jack Garratt pokonał takich konkurentów jak: kanadyjska wokalistka Alessia Cara, która zajęła drugie miejsce, oraz wokalista i producent NAO, który uplasował się na miejscu trzecim. Pięcioosobowy zespół Blossoms był czwarty, a miejsce piąte zajęli ex aequo multiinstrumentalista Mura Masa i ekipa WSTRN z Zachodniego Londynu.

Lista 15 nominowanych.

W zeszłym roku Garratt został także zwycięzcą BRIT Awards w kategorii Critics’ Choice. Jest to nagroda przyznawana obiecującym artystom, którzy według prognoz będą odnosić sukcesy w nadchodzącym roku.

Lista BBC Sound of 2016 została po raz pierwszy ogłoszona w 2003 roku. Jej zwycięzcami byli między innymi: Years & Years (2015), Sam Smith (2014), Haim (2013), Adele (2008) oraz 50 Cent (2003).

Debiutancki album Garratta, zatytułowany Phase, ukaże się 19 lutego.

Źródło: officialcharts.com, bbc.co.uk

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022