ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

26 marca 2018 r.

ZPAV po raz kolejny został partnerem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference

Związek Producentów Audio Video kolejny rok z rzędu wspiera Enea Spring Break Showcase Festival & Conference. Jako oficjalny partner części konferencyjnej festiwalu partneruje wybranym panelom dyskusyjnym.

ZPAV po raz kolejny został partnerem Enea Spring Break Showcase Festival & Conference

Przedstawiciele ZPAV już po raz trzeci będą uczestniczyli w konferencji podczas festiwalu Spring Break, który w tym roku odbędzie się w dniach 19–21 kwietnia w Poznaniu. W ramach tegorocznej współpracy ZPAV partneruje oficjalnie trzem panelom dyskusyjnym. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

W piątek 20 kwietnia o godzinie 12:30 ZPAV zaprasza do dyskusji o roli radia w promocji nowej muzyki – Czy obecnie radio zabija, czy promuje nową muzykę? Natomiast o 13:45 uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się, Jak współpracować z wytwórnią fonograficzną, by zwiększyć swoje szanse na sukces.

Natomiast w sobotę 21 kwietnia o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym konferencji, Piotrem Kabajem – wiceprzewodniczącym zarządu ZPAV, Warner Music Eastern Europe President & Warner Music Poland Managing Director.

W ramach konferencji odbędą się także panel powiązane z działalnością ZPAV: w sobotę o godz. 14.15 uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w anglojęzycznym panelu Music Export Offices – does the music industry need them? .

Konferencja odbywać się będzie podobnie jak w roku ubiegłym w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie:

Panele pod patronatem ZPAV:

piątek 20 kwietnia, godz. 12:30–13:30: Czy radio zabija, czy promuje nową muzykę?

Czy istnieje obecnie alternatywa dla radia przy promocji muzyki popularnej? Czy obecność w radiach jest determinantą sukcesu? W jaki sposób definiować sukces na rynku muzycznym: OLiS, Airplay, digital, koncerty, rozpoznawalność?

Moderator: Przemysław Gulda (Co Jest Grane 24)

Paneliści:

Jacek Jagłowski – agencja managementowa QL CITY, członek zarządu ZPAV

Jakub Kaczmarek – A&R Manager Universal Music Polska,

Piotr Metz – szef muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia,

Joanna Rawska – KAYAX MUSIC

Michał Sobkowski – dziennikarz muzyczny Radia ESKA

piątek 20 kwietnia, godz. 13:45–14:45: Jak współpracować z wytwórnią fotograficzną?

Kontrakt z wytwórnią – to spełnienie marzeń wielu artystów, ale czy także rozwiązanie wszystkich problemów? Jak współpracować z wydawcą, by zwiększyć swoje szanse na sukces komercyjny? Jak czytać umowy fonograficzne? Co zostawić w rękach wytwórni, a czym zająć się samodzielnie?

Moderator: Łukasz Kamiński (Co Jest Grane 24)

Paneliści:

Monika Biss – A&R Director Warner Music Poland

Tomik Grewiński – KAYAX MUSIC, członek zarządu ZPAV

Marcin Russek – A&R Sony Music Entertainment Polska

Michał Wiraszko – wokalista zespołów Muchy i MNKR

sobota 21 kwietnia, godz. 12:30–14:00: spotkanie z Piotrem Kabajem

Gościem specjalnym drugiego dnia konferencji będzie Piotr Kabaj – wiceprzewodniczący zarządu ZPAV, Warner Music Eastern Europe President & Warner Music Poland Managing Director. Z branżą muzyczną związany od 1990 roku, kiedy to wraz z kolegami z harcerskiego szczepu „Pomarańczarnia” założył Kompanię Muzyczną Pomaton. Od 1995 do 2013 roku szef EMI Music w Polsce, a od 2013 roku zarządza jedną z największych wytwórni muzycznych w naszym kraju, czyli Warner Music Poland. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące polskiego przemysłu fonograficznego na przestrzeni ostatnich dwudziestu ośmiu lat, ten panel bez wątpienia na nie odpowie!

Moderator: Przemysław Gulda (Co Jest Grane 24)

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022