ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

30 kwietnia 2019 r.

Operowe Oscary dla Polaków

Krzysztof Warlikowski został laureatem International Opera Award. Nagrodę specjalną otrzymał także Waldemar Dąbrowski.

Operowe Oscary dla Polaków

Krzysztof Warlikowski został wyróżniony w kategorii na najlepszą produkcję roku za inscenizację opery Leosza Janaczka Z domu umarłych według Fiodora Dostojewskiego, której premiera odbyła się 7 marca ubiegłego roku w Londynie.

Waldemara Dąbrowskiego, dyrektora Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, uhonorowano w specjalnej kategorii Leadership in Opera, w której wyróżniani są wybitni menedżerowie świata operowego.

International Opera Awards przyznawane są od 2012 roku. Pomysłodawcami nagrody są krytyk operowy John Allison oraz brytyjski biznesmen Harry Hyman. W 18 kategoriach oceniane są spektakle operowe, produkcje telewizyjne, debiuty wokalne i osiągnięcia postaci już uznanych, najlepsi dyrygenci.

Zwycięzcy wskazywani są przez międzynarodowe jury składające się z dyrektorów teatrów i festiwali w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz krytyków muzycznych m.in. „The Times”, „The Financial Times”, BBC Radio 3 i musicalamerica.com.

Polskimi laureatami International Opera Awards do tej pory byli: Mariusz Treliński (najlepszy reżyser w 2018 r.), Piotr Beczała (najlepszy śpiewak w 2018 r.) i Aleksandra Kurzak (nagroda publiczności w 2015 r.).Źródło: Wyborcza.pl

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022