ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

22 lipca 2019 r.

„Bohemian Rhapsody” zespołu Queen przekroczyło miliard odsłon na YouTubie

Nakręcony w 1975 roku teledysk do jednego z najpopularniejszych przebojów zespołu obejrzano już ponad miliard razy w serwisie YouTube. To pierwszy taki wynik dla filmu powstałego przed latami 90., a także jeden z nielicznych, którym mogą się pochwalić artyści rockowi.

„Bohemian Rhapsody” zespołu Queen przekroczyło miliard odsłon na YouTubie

O przekroczeniu rekordowej liczby odtworzeń artyści poinformowali w social mediach, prezentując jednocześnie zremasterowaną wersję teledysku w wysokiej rozdzielczości.

Miliard wyświetleń naszego teledysku! To, że nasza muzyka ma nadal tak wielki wpływ na ludzi, jest niesamowite. Dziękujemy za to.

Utwór z albumu A Night at the Opera z 1975 roku przeżywa obecnie swoją drugą młodość za sprawą filmu Bohemian Rhapsody, który pojawił się na ekranach kin w roku ubiegłym i bezpośrednio przełożył się na zainteresowanie muzyką zespołu.

Jak podaje serwis terazmuzyka.pl za „Billboardem”, w ciągu sześciu miesięcy od premiery filmu muzyka Queen była odsłuchiwana w streamingu trzy razy częściej w porównaniu z sześcioma miesiącami przed premierą i wzrosła z 588 milionów odsłuchów do 1,9 miliarda. W tym samym czasie sprzedaż piosenek skoczyła z 527 tysięcy do 1,9 miliona, a sprzedaż albumów wzrosła o 483% z 184 tysięcy do 1,1 miliona.Źródło: terazmuzyka.pl i musicbusinessworldwide.com

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022