ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

12 lipca 2019 r.

"Na szczycie" GrubSona przekroczył 100 milionów wyświetleń na YouTubie

Utwór GrubSona Na szczycie został pierwszym polskim utworem hip-hopowym, który osiągnął wynik 100 milionów wyświetleń na platformie YouTube.

"Na szczycie" GrubSona przekroczył 100 milionów wyświetleń na YouTubie

Premiera klipu do utworu Na szczycie miała miejsce 26 października 2009 roku na kanale wytwórni MaxFloRec. O pobiciu rekordu wytwórnia poinformowała 7 lipca br.

MAMY TO Nabiliście tutaj już ponad 100 MILIONÓW. A to oznacza, że NA SZCZYCIE GrubSona jest pierwszym rapowym klipem w Polsce z takim wynikiem. Dzięki!

Sam artysta o utworze mówił w rozmowie z freshmag.pl w marcu br.:

Utwór mówi o życiu i śmierci, o bólu i nadziei, o tęsknocie i miłości. To wszystko dotyka nas bezpośrednio, więc utożsamiamy się z tym. Napisałem ten utwór po osobistej tragedii. Myślę, że to, co trafiło do ludzi to szczerość. To właśnie pozwala mi wierzyć, że muzykę trzeba przeżyć. Że nie można jej do końca wykalkulować. Popularne numery, które trafiają do mas, to nie tylko zaprojektowane hity z fabryki.(…)

Pierwszym polskim artystą popowym, który przekroczył barierę 100 milionów wyświetleń na YouTube była Sylwia Grzeszczak z hitem Tamta dziewczyna. Taki pułap osiągnął także zespół Piersi z przebojem Bałkanica oraz Paweł Domagała z singlem Weź nie pytaj. Wynikiem 100 mln wyświetleń mogą się także pochwalić artyści disco polo.Źródło: wyborcza.pl, eska.pl

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022