ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

30 lipca 2019 r.

"Old Town Road" Lil Nas X pobił rekord Billboard Hot 100

Old Town Road Lil Nas X jest pierwszym w historii utworem, który przez 17 tygodni utrzymuje się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100.

"Old Town Road" Lil Nas X pobił rekord Billboard Hot 100

Old Town Road Lil Nas X jest pierwszym w historii utworem, który przez 17 tygodni utrzymuje się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100. Singiel tym samym zdetronizował Daddy’ego Yankeego, Luisa Fonsiego i Justina Biebera z utworem Despacito oraz Boyz II Men i Mariah Carey z One Sweet Day, które spędziły 16 tygodni na pierwszym miejscu zestawienia.

Old Town Road najpierw zdobył popularność w aplikacji TikTok w 2018 roku, w której chętnie wykorzystywany był jako tło muzyczne dla filmów publikowanych przez jej użytkowników i oznaczanych hashtagiem „Yeehaw Challenge”. Utwór od tego czasu kilkukrotnie zremiksowali artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Najpopularniejszą wersją piosenki stał się remix, który stworzył znany artysta country Billy Ray Cyrus. Jego powstanie było odpowiedzią na usunięcie oryginalnej wersji utworu z listy najpopularniejszych piosenek country przez Billboard. Twórcy listy argumentowali tę decyzję, przekonując, że utwór nie reprezentuje stylu country. Kolejne remiksy stworzyli twórcy tacy jak Diplo, Young Thug i Mason Ramsey. Najnowszą wersją, zatytułowaną Seoul Town Road, jest remix nagrany z udziałem RM, rapera należącego do najpopularniejszego boysbandu na świecie, koreańskiej grupy BTS.

Przebój trafił także na wysokie miejsca list przebojów w radiach w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Francji, Norwegii i Belgii. Piosenka jest aktualnie na 13. miejscu zestawienia łączącego listy utworów granych przez stacje radiowe w całej Europie. Utwór jest także hitem w Australii, gdzie również jest bliski pobicia rekordu najdłużej utrzymującego się na pierwszym miejscu przeboju. W Polsce Old Town Road ma status platynowego singla i jest obecnie na 11. miejscu listy Airplay Chart.


Źródło: materiały prasowe Sony Music Entertainment Poland

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022