ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

2 maja 2020 r.

Post Malone z utworem Circles pobił rekord Billboard Hot 100

Singiel Circles Post Malone’a jest najdłużej utrzymującym się utworem w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard Hot 100.

Post Malone z utworem Circles pobił rekord Billboard Hot 100

Utwór pochodzi z trzeciego studyjnego album artysty, pt. Hollywood Bleeding. Po raz pierwszy osiągnął numer jeden na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 w dniu 30 listopada 2019 r. i utrzymał się na tej pozycji przez trzy tygodnie. Rekord 33 tygodni w zestawieniu Top 10 pobił pod koniec kwietnia, spychając tym samym na pozycję drugą inny swój utwór, nagrany w duecie ze Swa Lee Sunflower.

W samych Stanach Circles ma ponad 732 mln streamów.

Siłą tego singla jest niewątpliwie kombinacja uzależniającego, zabawnego, emocjonalnego i przy okazji niemęczącego refrenu wraz z tekstem, z którym możemy się utożsamić. Któż z nas nie miał choć raz poczucia, że kręci się w kółko? Młodzi, starzy, bogaci, biedni, białoskórzy, czarnoskórzy… dotyczy to nas wszystkich. Za każdym razem, gdy słyszę Circles, robię głośniej, tak jak na samym początku. Nie mogę się uwolnić od tego kawałka i myślę, że nie jestem odosobniony – skomentował dyrektor programowy stacji XHTZ (Z90) z San Diego w rozmowie z „Billboard”.

Obecnie nowy rekord ustalony przez Post Malone’a i utwór Circles to 38 tygodni w Billboard Hot 100.
Źródło: billboard.com i materiał prasowe Universal Music Polska.
Value gap
Fryderyk Festiwal 2022