ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

1 września 2020 r.

Wręczono MTV Video Music Awards 2020

Za nami 37. gala rozdania nagród MTV Video Music Awards. Wśród nagrodzonych artystów znaleźli się m.in. Lady Gaga, południowokoreański boysband BTS oraz The Weeknd.

Wręczono MTV Video Music Awards 2020

Za nami 37. gala rozdania nagród MTV Video Music Awards. Wśród nagrodzonych artystów znaleźli się m.in. Lady Gaga, południowokoreański boysband BTS oraz The Weeknd.

MTV VMA to, obok Grammy, jedne z najważniejszych amerykańskich nagród muzycznych. Tegoroczną ceremonię ze względu na panującą pandemię fani mogli śledzić dzięki transmisji internetowej. Uroczystość odbyła się w nocy z 30 na 31 sierpnia. Gala przeplatana występami największych gwiazd była transmitowana z kilku scen umiejscowionych w kultowych przestrzeniach Nowego Jorku.

Główna nagroda, czyli za najlepszy wideoklip, trafiła do The Weeknd za teledysk do piosenki Blinding Lights. Najwięcej statuetek trafiło natomiast do Lady Gagi, która została wyróżniona w prestiżowej kategorii Artysta Roku. Utwór Rain On Me, który Lady Gaga wykonuje wspólnie z Arianą Grande, został uznany utworem roku, a także wyróżniony w kategorii Najlepsza Kolaboracja. Do artystki trafiła również pierwsza w historii statuetka MTV Tricon Award, czyli wyróżnienie dla artysty odnoszącego sukcesy w różnych dziedzinach sztuki i życia społecznego. Wokalistka zadedykowała otrzymane wyróżnienie fanom muzyki, którzy z powodu pandemii koronawirusa musieli zostać w domach.

Najlepszym teledyskiem popowym okrzyknięto klip do utworu ON formacji BTS. Statuetka za najlepszy teledysk alternatywny trafiła do Machine Gun Kelly za Bloody Valentine, a za najlepszy teledysk hip-hopowy uznano klip do SavageMegan Thee Stallion. Za najlepsze efekty wizualne wyróżniono teledysk do utworu Physical Dua Lipy.

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zdecydowali się na dodanie dwóch nowych kategorii: Best Music Video From Home, w której zwyciężyli Ariana Grande i Justin Bieber za wideo do utworu Stuck with U, oraz Best Quarantine Performance, w której wyróżniona została grupa CNCO za MTV Unplugged at Home.


Pełna lista laureatów i nominownych dostępna jest: tutaj.Źródło: mtv.com, eska.pl

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022