ZPAV :: Bestsellery i wyróżnienia - Aktualności

24 listopada 2020 r.

Poznaliśmy nominowanych do Grammy

Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji ogłosiła nominowany do 63. edycji nagród Grammy. Najwięcej – dziewięć – nominacji otrzymała Beyoncé, która walczyć będzie m.in. w kategoriach na nagranie roku oraz utwór roku. Nie obyło się też bez kontrowersji.

Poznaliśmy nominowanych do Grammy

Nominowanych w 83 kategoriach poznaliśmy we wtorek, 24 listopada. Cztery z dziewięciu nominacji Beyoncé otrzymała za utwór Black Parade, który jest protest songiem wydanym w trakcie protestów Black Lives Matter i walczyć będzie m.in. o statuetkę dla nagrania roku i utworu roku. Po sześć nominacji zdobyli: Taylor Swift, Dua Lipa oraz Roddy Ricch.

Brittany Howard otrzymała pięć nominacji, w tym dla najlepszego albumu alternatywnego za debiutancką płytę solową Jaimie.

Billie Eilish otrzymała cztery nominacje za singiel Everything I Wanted, a także No Time To Die, czyli utwór do kolejnego filmu o Jamesie Bondzie.

Swoją pierwszą nominację zdobył brytyjski wokalista Harry Styles, a także koreański boysband BTS za singiel Dynamite – to jednocześnie pierwsza w historii nominacja Grammy dla zespołu wykonującego K-pop.

Na liście nominowanych znalazł się też polski akcent: w kategorii dla najlepszego wykonania przez orkiestrę symfoniczną nominowana jest płyta z symfoniami Witolda Lutosławskiego w wykonaniu fińskiej orkiestry radiowej.

Nie obyło się bez kontrowersji. Na liście nominowanych zabrakło m.in. The Weeknd, który zdobywa wiele światowych wyróżnień za ostatnią płytę. Artysta ostro zareagował, zarzucając Akademii skorumpowanie. Na swoją nominację narzeka też Justin Bieber, który uważa, że jego album Changes powinien być nominowany w kategorii albumów roku R&B, a nie pop.

Organizatorzy zapowiadają, że uroczyste wręczenie statuetek odbędzie się 31 stycznia, nie zdradzają jednak szczegółów wydarzenia.Nominowani w wybranych kategoriach


Album Roku

Chilombo – Jhené Aiko

Black Pumas (Deluxe Edition) – Black Pumas

Everyday Life – Coldplay

Djesse Vol. 3 – Jacob Collier

Women in Music Pt. III – Haim

Future Nostalgia – Dua Lipa

Hollywood's Bleeding – Post Malone

Folklore – Taylor Swift


Nagranie Roku

Black Parade – Beyoncé

Colors – Black Pumas

Rockstar – DaBaby, Roddy Ricch

Say So – Doja Cat

Everything I Wanted – Billie Eilish

Don't Start Now – Dua Lipa

Circles – Post Malone

Savage – Megan Thee Stallion


Utwór Roku

Black Parade – Beyoncé

The Box – Roddy Ricch

Cardigan – Taylor Swift

Circles – Post Malone

Don't Start Now – Dua Lipa

Everything I Wanted – Billie Eilish

I Can't Breathe – H.E.R.

If the World Was Ending – JP Saxe, Julia Michaels


Najlepszy Nowy Artysta

Ingrid Andress

Phoebe Bridgers

Chika

Noah Cyrus

D Smoke

Doja Cat

Kaytranada

Megan Thee StallionPełna lista nominowanych dostępna jest tutaj.Źródło: wyborcza.pl

Value gap
Fryderyk Festiwal 2022